Dzisiaj jest: 24 Czerwiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

PARKI I SKWERY

Ogółem powierzchnia terenów zielonych to ok. 14,27 ha, w tym park ok. 6,5 ha.

 

TRAWNIKI

Trawniki zajmują 8,5 ha tej powierzchni.

 

 

KWIETNIKI

kwietniki z podziałem na róże – 600 m², tj. ok. 1500 szt., rośliny sezonowe – 341,6 m², co stanowi ok. 9600 szt. roślin.

 

 

KALENDARZ ROŚLINNY

Wizytówką Dębna już od kilku dziesiątek lat jest roślinny kalendarz. Informuje on mieszkańców i przyjezdnych o aktualnej dacie.
Jest na nim wysadzonych ok. 5 600 sztuk roślin. Wszystkie elementy kalendarza umieszczone są na specjalnym postumencie w taki sposób, by były widoczne i wyraźne. Srebnozielone litery i cyfry tworzące jego treść to kompozycja z santoliny cyprysikowatej. Czerwono-brązowo-zielone tło stanowi alternatera powabna. Trójkątne boki datownika to zielony dywan z mesenu, a ozdobne detale tworzy zielistka i żeniszek meksykański. Przy układaniu roślinnych kompozycji wykorzystywane są też małe i duże okazy agaw oraz begonie co daje ciekawy efekt wizualny. Rabata w postaci wstęgi to zestaw dalii i popielnika

 

Obecność jeziora w centrum miasta, parku na jego obrzeżach, sąsiedztwo lasów pozytywnie wpływają na wizerunek Dębna i stanowią o jego uroku i atrakcyjności.

Dębno ma bogatą zieleń uliczną, gdyż większość tych ulic jest zadrzewionych.
Ulice: Mickiewicza, Piłsudskiego i Ogrodowa, obsadzone są obustronnie.
Pozostałe posiadają obsadzenia nieregularne. W zieleni ulicznej przeważają gatunki lipy i głogu, rosną też klony, kasztanowce i platany.

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com