Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2024    |    Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Od 1 lipca 2013 roku gmina przejmie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych obowiązki w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.

W nowym systemie odpady komunalne powstające na nieruchomościach zamieszkałych będą odbierane przez operatora systemu, który został wyłoniony w drodze przetargu ogłaszanego przez gminę.

Na terenie gminy Dębno i Witnica operatorem jest nasza firma:

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o.
ul. Jana Baczewskiego 34
74-400 Dębno

tel. 95 760 30 81,  95 760 21 25,  95 760 23 64
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny pracy
od poniedziałku do piątku
w godzinach 7.00 - 15.00

 

Dlatego też,  po 1 lipca 2013r. właściciele nieruchomości zamieszkałych nie będą zawierać umów z przedsiębiorcą odbierającym odpady z jego nieruchomości (jak to miało miejsce dotychczas), lecz będą wnosić do Urzędu Gminy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która zapewni właścicielom objętym systemem odbiór wszystkich zgromadzonych odpadów komunalnych i ich zagospodarowanie.

Właściciele nieruchomości mieszanych tj. w przypadku nieruchomości wykorzystywanych częściowo jako mieszkania i częściowo jako lokale usługowe lub handlowe:

  • dla części mieszkalnej - należy złożyć deklarację i wnosić opłatę
  • dla części niezamieszkałej – posiadać umowę o odbiór odpadów komunalnych.

 

JSN Nuru template designed by JoomlaShine.com